ספר הקהילה
 
צרו קשר
 
הדפסה
 
דף הביתקבוצותנרקיס
נרקיסקבוצת נרקיס, הילדים הראשונים של קיבוץ העוגן, נולדו ב-1943. הקיבוץ היה גבעת השומר על יד גן-חיים. החמישייה הראשונה, בטיפולה של אבקה שרון: אדם יונגרייס, בנם של שרה ונתן; עמוס פלג, בנם של פרחה ופוטי; נוגה ענבר (קורן), בתם של דבורה וויצו; נעמי שילר (פרידמן), בתם של בלהה ואלי; יאיר גולדברגר ז"ל, בנם של רבקה ואברי. החמישייה השנייה: איתן שדה, בנם של ציפי ושמואל; תמר בר יונה (עזר), בתם של זלפה וגיתה; שלומית זכאי-רובינוב, בתם של רחל ומונצ‘ל; רמי לוסטיג, בנם של חמדה ועזריאל; רפי תמיר, בנם של שרה ויעקב. החמישייה השלישית: גדעון שמרר, בנם של חביבה ומקי; אמנון שוורץ, בנם של דושי ומרצי; שאול נשרי, בנם של בלהה וצבי; אמיר פסטרנק, בנם של מרים וטנקלה; אליעזר פוקס, בנם של אסתר ופוקסי.


בגיל 3 אוחדנו לגן. הגננת היתה תמרקה (מכפר-סבא), והמטפלת לאה רזנר. טיילנו המון בסביבת הקיבוץ (גן-חיים, שדה ורבורג, בדרך המובילה למושב צופית). היינו ממש ילדי פרא. בגיל 6 עברנו להתיישבות = הנקודה – המקום של הקיבוץ כיום, היישר לכיתה א‘. הבית שנבנה עבורנו הוא כיום גן ערבה, הקרוב למרפאה.

המורה היה יעקב פואה והמטפלת אסתר ורדי. שניהם ליוו אותנו 6 שנים, כל כיתות היסוד (בחופשת הלידה של אסתר החליפה אותה חיה בן-דוד). ראוי לציין לטובה את השנים עם אסתר ויעקב. באותה תקופה הצטרפו אלינו ילדים שהוריהם לא היו בקיבוץ: ישראל גולדמן (הג‘ינג‘י), מירי כרמנשצ‘י, אדם קולצ‘ר –קוצר, יעקב, חיה רוזן, אביבה קראוס – קיריתי, תמר-זוסקה רוזמן-הררי, רחל סטריק-פיגר.

בכיתה ו‘ קיבלנו מדריך לשומר הצעיר ממעברות – אסף אקסלרוד-אדר. בן קיבוצו יונתן פלד בא להדריך אותנו בחופש הגדול. ב-1955 עלינו לרמות חפר, שעד אז נקרא מוסד מעברות. בחודשים הראשונים חזרנו כל יום הביתה, כי הבניין שלנו לא היה מוכן. אחרי שגמרו לבנות את ארבעת החדרים, עברנו למוסד גם לישון, כשחצי קבוצה גרה בבית הקבוצה המקבילה ממעברות – קבוצת דרור. חדר האוכל של המוסד היה למטה, בקיבוץ.

המחנכים שלנו היו: מוטיו בן דוד מהעוגן ובומי (אברהם) תורן, אריה בומק ומינה בראון, שלושתם ממעברות. המטפלת היתה אהובה אלק. בשנות המוסד הצטרפו אלינו עוד ילדים: גיל ברגר, רבקה גולדברג-פאפו, רות דרק-שמיר, רינה וויסמן-גולדשטיין, לזר זונשיין, שושנה יוספוביץ-רובינשטיין, יצחק מילנוב, דרור פיורסקי, רעיה פופר, דוד צ‘רמיי-פלג, חסיה אברמוביץ.

ב-1961 התגייסנו לצה"ל. ב-1967 - מלחמת ששת הימים - נפל יאיר גולדברגר. 

קישור לתמונות נוספות


X סגור
כניסה לאתר הקהילה