טקסט

אתר חדש

אנחנו צוות שעובד כבר כמה זמן על הנגשת מידע לקהילה. זו יוזמה שלנו וכצוות התחלנו בלבחון את השימוש והיעילות של שני האתרים הקיימים שעומדים לרשות הקהילה. אנחנו פורסים/ות לפניכם/ן את ההתרשמויות שלנו ובהמשך גם נספר מה עשינו עם ההתרשמויות האלו.

להעוגן היו 2 אתרים – www.haogen.org.il ו www.myhaogen.org  לכל אתר יש תוכן שונה, ויעוד שונה. שני האתרים לא היו מותאמים למי שיש לו סמארט פון, אבל כן התאימו לגלישה על מחשב. גלינו שאין הרבה מבקרים בשני האתרים. בנוסף, גלינו שהחברה החיצונית שמחזיקה את הדומיין, למעשה לא מוכנה באמת לתת שירות, וגם לא באמת מעוניינת להכשיר נציג/ה הקיבוץ שיכול/ה לעלות תכנים חדשים. כלומר, אין מישהו/י מהקיבוץ  שמעורב/ת או מתחזק/ת את האתרים האלו ומעלה חומרים חדשים מעודכנים. ראינו לנכון לסיים את ההתקשרות עם החברה והחלטנו לצאת לדרך חדשה ולהקים אתר חדש.

לאחר מחשבה רבה הגענו למסקנה שיש צורך לאחד את התוכן של שני האתרים הקיימים, כי שניהם חשובים, וליצור אתר חדש שיהיה של כולנו. חשוב היה לנו שהאתר החדש יהיה נוח לכולם/ן, צעירים/ות וותיקים/ות כאחד/ת, ושיהיה נוח לשוטט בו ולהגיע נושאים חדשים וגם לישנים מהארכיון. לנו, כצוות, היה מאד חשוב שהאתר יהיה מותאם לסמארט פון וגם למחשב למי שלא או לו/לה טלפון כזה.

ועוד משהו. לכולנו חסר העיתון המקומי "בתינו" ברמה הקהילתית. זו היתה הפלטפורמה רבת שנים שאפשרה לנו להיות שותפים/ות ולקבל עדכונים על הנעשה בקיבוץ כל חודש. החלטנו שזה הזמן ליצור "בתינו" המתחדש, גירסת 2020 וקבלנו את אישור הועד להתקדם וליצור "בתינו האתר". 

אנחנו מודעים/ות שיש כאלו שהגירסה הדיגיטאלית הזו תהיה מוזרה בהתחלה. אבל היופי בעיתון פנימי אונליין הוא שכל יום יהיה אפשר לפתוח ולקרוא דברים חדשים, לא רק פעם בחודש.

עם הזמן נחזור להתעדכן על לידות, על מי שנפטר/ה, ועל אירועים שהיו או יהיו. יהיה מקום לפרסום עסקים ויוזמות חדשות. יש כוונה לפתוח מדורים. אולי יהיה מדור לחינוך עם מאמרים מעניינים ומכתבים מהמרכזות. או יכול להיות מדור לתרבות, בו יופיעו הודעות על פעילות, חגים, וחוגים. אולי יהיה מדור לספורט ונוכל לקבל ידיעות על משחקים, תחרויות, ומרוצים בהם משתתפים/ות חברה משלנו. אין סוף לאפשריות. ומה שבטוח הוא שבקליק אחד כולנו נדע מתי הדאר פתוח, או עד מתי הבל בו פתוח בערב חג, או שעות הבריכה בקיץ. (כן, רשימת ההודעות החוזרות בווטסאפ יצטמצמו.)

נכון ל-01/01/2020 יש אתר חדש. השארנו את הכתובת המקורית, www.haogen.org.il ואתם/ן מוזמנים/ות להכנס. כרגע החומרים שנמצאים באתר דלים, והאתר מוגדר בהרצה. עמרי לוי, שהוא מנהל האתר החדש, עובד במסירות להוציא את כל "בגים" על מנת שהגלישה בו יהיה נוח לכולנו. בחודשים הקרובים תעשה הרבה עבודה בלעלות תכנים. זה הזמן להזמין את כל מי מעוניין/ת להצטרף לצוות שי/תפנה אל עמרי או אל רותי הילר.

על כל בעיה ושאלה ניתן לפנות אלינו או לאחד מהצוות. נשמח לשמוע התרשמויות ולקבל רעיונות.

כל טוב וגלישה נעימה,

עמרי לוי, לימור ישראלוף, טלי גוטרמן, דוד פלג חיים, ורותי הילר

Back to top button
דילוג לתוכן