טקסט

האחד בספטמבר

היי

השבוע אני מקדישה את ה-1 בספטמבר ומעלה צילומים של פתיחת שנת הלימודים. אירוע מרגש לכל הגילאים, לסבים, הורים, ובמיוחד לילדים .

אז איפה למדו ולומדים (לא כולל בתי ספר פרטיים)?

הבית ספר עממי הראשון היה בהעוגן. לכל שכבה (כיתה) למדו בכיתה שהיה חלק של הבית ילדים עצמו. בכיתות ז'-י"ב למדו ברמות חפר בתנאי פנימייה. היו חוזרים "הביתה" רק בסופי שבוע או לכאלו שעבדו בענפי השונים אחרי הלימודים ובחופשות, בימים שנקבעו מראש. באוגוסט 2012 נסגר בית החינוך הניסויי רמות חפר. בספטמבר 2012 כיתות ז-י"ב התחילו ללמוד ברמות ים במכמורת. לגבי כיתות יסוד הסיפור השונה. כפי שכתבתי כל כיתה למדה לחוד. בתחילת שנות ה-90 התאחדו בתי ספר של העוגן ומעברות. שנה אחת למדו ילדי בית הספר בהעוגן ובשנה לאחר מכן במעברות. ב-1993 עברנו לבית ספר יסודי יובלים בקיבוץ גבעת חיים מאוחד. שם למדו עד 2014. מיובלים הילדים עברו ללמוד בבית הספר בכפר ויתקין. בכפר ויתקין למדו שנתיים, ואז ב-2017 עברו ללמוד בבית ספר אביחיל. מאחלת לכולם/ן שנת לימודים פוריה ובריאה.

היום אני מעלה צילום של קבוצת נרקיס, הקבוצה הראשונה של הקיבוץ. הם סיימו ברמות חפר ב-1961. ניתן לראות את: רפי תמיר, דוד פלג, רמי לוסטיג, איתן שדה, יאיר גולדברגר, לזר זונשיין, אמנון שוורץ, גדעון שמרר, אדם יונגרייס, עמוס פלג, חסיה פופר, אביבה קראוס, נוגה ענבר, שלומית זכאי, נעמי שילר, ותמר בר יונה ושאול נשרי. תהנו! כל טוב

Back to top button
דילוג לתוכן